Şehir çöplüğünde beslenmek! [18 Kasım 2012 Pazar]


Bazı uyarılarla karşılaşmış olabilirsiniz; çöplüklerde dolaşan sokak köpeklerinin başına gelenler hakkında.
Ağız ve yüzlerinin kesilmeleri, daha da kötüsü yedikleri şeylerden zehirlenmeleri ve bundan bile kötüsü; zehirlendiklerini anlayamayıp, her çeşit zararlı maddeleri yavaş yavaş almaları, hatta bunları yavrularına da taşımaları/emzirmeleri hakkında.

Bu zavallılar için ne yapmamız istenir bizden, biliyorsunuz değil mi?
Onların, çöpe attığımız poşetleri yoklayacaklarını ve yiyecek kokusu alırlarsa iştahla kafalarını bu torbaların içine sokacaklarını, düşünmemizi...

Peki aynı poşetin içinde; balık kafaları ile kırılmış ampuller, tavuk kemikleri ile kullanılmış enjektörler, yemek ve ekmek artıklarıyla cam, metal, plastik parçaları ve hatta vakti geçmiş haplar birbirine karışmışa, bu hayvanlar ne yapsın?..
Bunu düşünmesi gereken aklı olan insanlardır, öyle değil mi?
 


Soru: Şehir çöplüğünde dolaşan bir köpek mi daha büyük tehlike içindedir; yoksa kitap fuarlarında tamamen kontrolsüz gezinen bir çocuk mu?
Soru: Şehir çöplüğündeki bir hayvan mı değersizdir; yoksa gözüne baktığımız, ülke olarak umudumuzu bağladığımız çocuklar mı?
Soru: Öyleyse neden çöplüklerde eşindikten sonra bir kenarda kıvranan kedi ve köpekleri, uçarken düşüveren karga ve martıları “koruyalım” uyarılarını dikkate alıyoruz da, çocukları neden kendi halinde salıveriyoruz?

Serseri fikirlerin serseri kurşunlardan daha mı az öldürücü olduğunu zannediyorsunuz?
 


Çocuklar için besleyici kahvaltılar, sağlıklı yemekler, güvenli sofralar konusu lütfen umurunuzda olsun, gündeminizde olsun artık!

Elimizden yitip giden evlatlarımızın sızısını içinde duyanlara, Muammer Erkul imzalı “Çekirge Çetin-Dünyanın tam ortası” romanını www.cekirgecetin.com tavsiye ederim.
Bu milletin evlatları için yapacağımız daha çook iş var, öyle değil mi?..


Stop
Muammer Erkul
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
18 Kasım 2012 Pazar
Gazetemiz MAKALELERİ YAZARININ SESİNDEN DİNLEME uygulaması başlattı...
Alttaki oynatıcıya tıklayarak yazımızı dinleyebilirsiniz:


.


HEADER

esk.ayşe20-11-2012 15:46#2
Çetiiinn, hadi babanın elinden tut ve düş yollara...
Bizleri Yunus Emre'ye de götür. Konya'ya Mevlana hazretlerine de götür. Ve daha nicelerine götür. Ama "SEN" götür. Haritan, klavuzun sağlamdır senin. Temizdir çıktığın yol...
Senden öğreneceğimiz çok şey var.
Hadi yola koyul...
Yol uzun...

ESK.AYŞE
Alıntı
zeynep didem gezgin19-11-2012 11:31#1
Merhaba MuammerAbi önemli konulardan bahsetmişsiniz hayvan beslemek güzeldir fakat çöplüge atılan poşetleride ayrı sınıflandırmalı yız teneke poşetleri ilaç poşetleri cam poşetleri gibi
hayvanlar hepsine bakıyor yiyor. cam ve teneke artıklarını geri dönüşüm kutularına koymalıyız ilaçlarıda zamanı geçmeden ezcaneye vermerliyiz eğer kullanmayacvak hayvanlarının sağlığınıda korumuş oluruz bu arada hayvanları koruyalım. mutlaka ayrıca ikinci konu olarak kitap fuarında gezen çocuklarada önem vermeliyiz anne ve babalar çocuklarından sorumlu olmadırlar kendi için yada başkalarına hediye etmek için kitap alabilirler normaldir ama cocuğunu bırakıpta ilgilenmermeler i bence çok büyük sorumsuzluktur. sonra çocuklar kayboluyor güvenlik görevlisine ben çocuğum kayboldu anos yaptırsin gibi bunlar üzücü şeylerdir. herşeyin önceden tedbirini almak lazımdır.
Alıntı

Yorum ekle

Yorumlarla ilgili bilgilendirmeyi göster


Güvenlik kodu


Yenile